Reklama

Polecamy
Guziki herbowe, czyli Zamki, Pałace, Dwory na dawnych pocztówkach

 

ZBIGNIEW ZAJCHOWSKI

GUZIKI
HERBOWE
ZAMKI
I
PAŁACE
Czyli

GUZIKI LIBERYJNE

Z HERBAMI SZLACHECKIMI


Oraz

ZAMKI, PAŁACE, DWORY,
NA DAWNYCH POCZTÓWKACH


Elbląg 2008Książka ta jest opracowaniem zbiorów herbowych guzików liberyjnych. Przygotowany katalog jest próbą ustalenia majątków z których pochodzą guziki. Katalog adresowany jest do kolekcjonerów oraz osób interesujących się historią zamków, pałaców, a także życiem dworskim.


PODZIĘKOWANIAPasja, kolekcjonerstwo, hobby są dla wielu z nas ważnym elementem naszego codziennego życia, nie możemy bez tego po prostu żyć. Jak do tego umiejętnie potrafimy połączyć nasze pasje z życiem codziennym, rodziną i pracą zawodową to wszystko staje się piękniejsze i nabiera wartości. W realiach codziennego życia słowo pasja czy też hobby jest bardzo ważnym elementem każdej naszej aplikacji jaką składamy w firmach ubiegając się o pracę. Wielu pracodawców pyta się jakie mamy hobby czy też zainteresowania a jest tak dlatego, że dla pracodawcy jesteśmy bardziej wartościowym pracownikiem. Wnosimy do firmy dodatkowe wartości nie tylko wiedzę z zakresu danego stanowiska, ale również wiedzę np. historyczną i techniczną.

Zbigniew Zajchowski wielki pasjonat dzięki swojej pasji i ciężkiej pracy odkrywa na nowo historię pokazuje jak wiele wspaniałych rzeczy możemy już tylko zobaczyć np. na starych zdjęciach i pocztówkach. Pokazuje nam jak można wartościowo spędzać czas szukając tego co już przeminęło i nie wróci. Dzięki pasji Zbyszka jednak wraca w formie książki, którą państwu polecamy jako świetną lekturę która przybliża nas do świata arystokracji, pokazuje heraldykę o której już wielu zapomniało, skory jestem napisać, że nawet nie wiedziało. Połączenie guzika z pocztówką wydaje się dla wielu mało znaczące, ale połączenie guzików herbowych z pocztówkami na których znajdują się siedziby wspaniałych rodów ma wielkie znaczenie dla nas wszystkich. Dzięki takiemu opracowaniu możemy na chwilę przenieść się w czasy kiedy to na zamkach w pałcach i dworach odbywały się wspaniałe bale. Dzięki ciężkiej pracy Zbyszka widzimy jak nie wiele pozostało z siedzib dawnych rodów.

Chcę podziękować Zbyszkowi Zajchowskiemu za jego wieloletnią pracę związaną z kolekcjonerstwem guzików i pocztówek, oraz za wydanie tak bardzo interesującej książki.


Piotr Rybicki